Czy hazard online jest legalny w Nowej Zelandii?

Nowozelandzka ustawa o hazardzie z 2003 roku zakazuje „zdalnego interaktywnego hazardu”. Jest to zdefiniowane jako „hazard na odległość przez osobę poprzez interakcję za pośrednictwem urządzenia komunikacyjnego”. Zasadniczo oznacza to, że kasyna online i bukmacherzy nie mogą założyć strony internetowej z siedzibą w Nowej Zelandii. Jednak mieszkańcy tego kraju uwielbiają hazard. A więc jak sobie z tym poradzić?

Przepisy dotyczące hazardu

Departament Spraw Wewnętrznych reguluje wszystkie gry hazardowe w Nowej Zelandii, a w ciągu ostatnich 100 lat zasady bardzo się zmieniły. Zakłady bukmacherskie zostały uznane za nielegalne w 1920 r., a dopiero wprowadzenie w 1961 r. Zarządu Agencji Totalizatora (TAB) oznaczało, że zakłady na wyścigi konne można było obstawiać w miejscach innych niż tory wyścigowe.

W 1994 roku w Christchurch otwarto pierwsze kasyno, a obecnie w kraju jest ich sześć. Oznacza to, że gracze mogą cieszyć się pokerem, blackjackiem i wszystkimi innymi popularnymi grami oferowanymi przez kasyna. Wszystko wskazuje też na to, że jedną z najpopularniejszych gier, w które gra się w Nowej Zelandii, są automaty do gier lub – jak są lokalnie nazywane – pokies.

Nowa Zelandia i jej większy sąsiad, Australia, wdrożyli te maszyny hazardowe na rynek. Są one też nierzadko prowadzone przez organizacje charytatywne, które zwracają zyski społecznościom, w których się znajdują.

Zakłady sportowe są w tym kraju faworytem hazardowym. Nie powinno to dziwić, szczególnie w obliczu tylu ogromnych sukcesów niektórych z drużyn na arenie międzynarodowej. Najlepiej przyciągają graczy zakłady na Rugby Union, krykieta, piłkę nożną i siatkówkę.

Czy można uprawiać hazard online w Nowej Zelandii?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, o ile strona kasyna nie znajduje się w Nowej Zelandii. Jeśli można uzyskać dostęp do strony internetowej kasyna online w dowolnym miejscu na świecie, korzystanie z takiej strony przez graczy nie jest niezgodne z prawem. I duża część populacji, która uprawia hazard, robi to właśnie w ten sposób. Przy okazji możesz też skorzystać ze strony www.hazardowy.pl i zapewnić sobie doświadczenia w najlepszych kasynach online z najlepszymi bonusami bez depozytu!

Czy to się zmieni?

Prawdopodobnie tak. Największa część branży gier w Nowej Zelandii jest zarządzana przez instytucje państwowe. A to oznacza, że ​​skarbiec bardzo na nich korzysta. Mogliby również znacznie skorzystać z licencjonowania kasyn online, ponieważ wówczas kasyna musiałyby płacić rządowi podatki od swoich zysków.

Pozwoliłoby to również Departamentowi Spraw Wewnętrznych na pewne uprawnienia regulacyjne w stosunku do kasyn. W chwili obecnej, gdy ludzie grają w kasynach z siedzibą w innych krajach, nie ma gwarancji, że standardy są tak wysokie, jak byłyby, gdyby podlegały jurysdykcji prawa Nowej Zelandii.

Przepisy dotyczące hazardu są dość często weryfikowane i może mieć na nie wpływ szybkie tempo rozwoju technologii. Nowe technologie i innowacje sprawiają, że cały proces hazardu online jest bezpieczniejszy dla graczy i bardziej dochodowy dla operatorów. A to z kolei oznacza wyższe podatki dla tych, którzy udzielają im licencji.