Wyspa Havelock – raj w Indiach

Wyspa Havelock nie jest najbardziej znanym miejscem w Indiach, ale jest być może najbardziej ukrytym skarbem tego kraju. Jest to miejsce, w którym można zapomnieć o przeludnieniu, z którym wszyscy utożsamiamy ten gigantyczny azjatycki kraj. Na tej wyspie, położonej na wschodzie subkontynentu, na Morzu Andamańskim, z zaskoczeniem odkryjemy prawdziwy Eden, w którym można uciec od zgiełku świata.

Wyspa Havelock, zupełnie inne Indie

Wszyscy mamy w pamięci Indie z wielkich miast, takich jak Delhi czy Jaipur. Jest to kraj wspaniałych zabytków, takich jak słynny Tadż Mahal i innych tak uwodzicielskich miejsc, jak świątynia Brihadisvara.

Ale na ziemi indyjskiej jest o wiele więcej cudów. Począwszy od terenów górskich w Himalajach, po wielkie dżungle, które do dziś kryją niezliczone zagadki. Znajdują się tu również fantastyczne plaże. Spośród nich być może najbardziej międzynarodowa jest wyspa Goa, położona tuż przy zachodnim wybrzeżu Morza Arabskiego.

Co robić na wyspie Havelock?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że plaże i życie morskie nie mają czego zazdrościć innym, pobliskim ośrodkom w tej części świata. Jest tu jednak pewien element wyróżniający, a mianowicie postawiono na turystykę jak najbardziej zrównoważoną i przyjazną dla środowiska.

Nie jest to zatem cel podróży dla mas. Na wyspie Havelcok trzeba znaleźć przytulne zakwaterowanie i cieszyć się relaksującymi dniami na plaży. Można to połączyć z zajęciami sportowymi, takimi jak nurkowanie na różnych poziomach zaawansowania czy jazda na desce surfingowej. Przed podróżą koniecznie zajrzyj na surfstyle.pl, aby nauczyć się podstaw surfingu.

Można się również wybrać na wycieczkę z przewodnikiem po gęstym lesie tropikalnym, który znajduje się w głębi lądu. Tradycyjne są też przejażdżki na słoniach. A wieczorami na piaszczystej plaży często odbywają się imprezy. W ten sposób można spędzić prawie 24 godziny na dobę, nie wychodząc z plaży

Wyjątkowe i szczególne miejsce

Doświadczenie kilku dni spędzonych na wyspie Havelock jest czymś, o czym będziesz opowiadał swoim przyjaciołom i znajomym tysiące razy. Jest to miejsce, które zachowało się tak dziewicze i nieskażone, jak to tylko możliwe. To coś, co zawsze jest godne podziwu, tym bardziej w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie świadomość ekologiczna jest tak niewielka. Jeśli chcesz więc poznać radykalnie inną wizję Indii, to jest to miejsce, do którego powinieneś się udać.

Ale podróż nie będzie łatwa. Najpierw trzeba polecieć na lotnisko w Indiach kontynentalnych. Stamtąd samolotem do Port Blair, największego miasta archipelagu na Wyspie Andamanów Południowych. Po dotarciu na miejsce można wsiąść na prom płynący na wyspę Havelock, raj, który Cię zachwyci.