Jak unikać tłumów na wakacjach?

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia ze stresem związanym z tłumami turystów, możesz zacząć od wyboru miejsca, w którym na pewno będziesz cieszyć się spokojem. Kto powiedział, że będziesz się dobrze bawić tylko w popularnych miejscach turystycznych? Spokojne miejsca, takie jak wieś lub odległe wyspy, oferują ekscytujące i niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Poświęć trochę czasu na zbadanie, które miejsca na wakacje przyciągają mniej tłumów, oferując jednocześnie ekscytujące doświadczenia podróżnicze.

Planuj z wyprzedzeniem

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie podróży. Podczas etapu planowania, pomyśl o preferowanym miejscu docelowym. Możesz również rozważyć, jak najlepiej dostać się tam bez utknięcia w tłumie turystów. Dodatkowo pomyśl o miejscach, które chcesz odwiedzić i najbardziej wygodnym transporcie dostępnym w tych lokalizacjach. Nie pomijaj restauracji i opcji zakwaterowania. Jeśli wybierasz się na plaże, to warto wybrać dzikie plaże, wolne od tłumów. Listę dzikich plaż nad Bałtykiem znajdziesz tutaj: https://emiedzyzdroje.pl/jakie-dzikie-plaze-zaskocza-cie-nad-polskim-morzem

Wyjedź na czas

Jeśli wolisz odwiedzać zatłoczone miejsca, upewnij się, że wybierasz się bardzo wcześnie. Oznacza to przybycie wcześnie rano lub przed otwarciem. Poświęć czas, aby dowiedzieć się, co „wczesnie” oznacza w preferowanym miejscu docelowym. Na przykład, podczas gdy 8 rano może być wcześnie w jednej lokalizacji, może być zbyt późno w innej lokalizacji.

Zaplanuj podróż w dzień powszedni

Dni powszednie zwykle nie są tak chaotyczne jak weekendy. Wycieczki w dni powszednie są zwykle znacznie tańsze, ponieważ popyt nie jest tak wysoki jak w weekendy, ponieważ niewiele osób woli podróżować w dni powszednie na wakacje. W rezultacie rzadziej masz do czynienia z tłumami turystów i długimi kolejkami. Jeśli jesteś elastyczny, planowanie podróży w dni powszednie to świetny sposób na uniknięcie tłumów.

Obudź się wyjątkowo wcześnie

Jeśli dużo podróżowałeś, prawdopodobnie wiesz, jak trudno jest rozpocząć dzień wcześnie, zwłaszcza gdy jesteś zmęczony po podróży, lub doświadczasz jet-laga. Ale jeśli chcesz uniknąć tłumów w ciągu dnia, zacznij swój dzień wcześnie i daj sobie przewagę. Jeśli obawiasz się, że możesz zasnąć poprzedniej nocy, możesz rozważyć ustawienie alarmu kilka minut wcześniej niż zamierzasz lub poprosić w swoim hotelu o pobudkę.