Międzyzdroje – co warto zobaczyć w jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów?

Międzyzdroje są jednym z najciekawszych pod względem turystycznym  i najchętniej odwiedzanych miast naszego kraju.

Położenie nad Bałtykiem jest tylko jednym z powodów, dla których każdego roku tysiące wczasowiczów decydują się na spędzenie swojego urlopu właśnie tutaj. Równie istotne są liczne atrakcje, zlokalizowane w Międzyzdrojach. Co warto zobaczyć podczas pobytu w tej niezwykłej miejscowości?

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach

Oczywiście dla większości wczasowiczów najważniejszą atrakcją Międzyzdrojów jest możliwość odbywania morskich i słonecznych kąpieli. Nadmorskie spacery mogą być tu również niezwykle przyjemne, tym bardziej, że w mieście znajduje się sporej wielkości molo. Co ciekawe, w sezonie wakacyjnym cumują przy nim statki, dzięki którym można odbyć krótką wycieczkę do pobliskich niemieckich kurortów.

Dla miłośników przyrody interesującym sposobem spędzenia wolnego czasu może być wizyta w tutejszym oceanarium. W jego wnętrzu można podziwiać ryby i morskie stworzenia, pochodzące z najodleglejszych zakątków świata. Ciekawostką jest liczący 16 metrów długości półtunel, dzięki któremu można poczuć niezwykłą atmosferę podwodnego świata. Więcej informacji o tym niesamowitym oceanarium w serwisie emiedzyzdroje.pl.

Osoby, zainteresowane życiem zwierząt, mogą  zobaczyć w Międzyzdrojach również przedstawicieli rodzimej fauny. W znajdującej się tutaj Zagrodzie Pokazowej Żubrów można oglądać nie tylko stado tych majestatycznych królów kniei, lecz również wiele innych zwierząt, zamieszkujących Wyspę Wolin – saren, jeleni, dzików oraz orłów.

Miłośnicy pięknych widoków również nie będą rozczarowani pobytem w Międzyzdrojach. Ze znajdujących się tu majestatycznych klifów roztacza się wspaniała panorama na Zatokę Pomorską i okolicę. Można też spróbować wejść na nie schodami, zlokalizowanymi pod Kawczą Górą – liczą  sobie one 128 metrów długości, lecz widok z ich szczytu zapiera dech w piersiach.