Co warto zobaczyć w Malmö?

Malmö jest jednym z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a biura podróży nie bez powodu tak chętnie organizują wycieczki po jego terenie. Malmö to najważniejszy ośrodek na terenie Skanii, a jednocześnie jedno z największych miast na terenie Szwecji. To ważny port oraz ośrodek turystyczny, na terenie którego tradycja i nowoczesność pięknie się ze sobą łączą. Co warto wiedzieć o tym mieście?

Wiadomo, że Malmö jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w Szwecji, a swego czasu jego dumą była wielka stocznia. Dziś stawia się tu na handel oraz nowoczesne technologie, warto jednak podkreślić, że i turystyka zajmuje tu bardzo ważne miejsce. Co przyciąga tu turystów? Bez wątpienia ciekawa historia miasta, które już w XIV i XV wieku mogło się bogacić na handlu. Kuszą tu cenne zabytki oraz kontrastujące z nimi budowle, urzekające nowoczesnymi formami oraz nietypowymi rozwiązaniami. Jakie atrakcje sprawiają, że Malmö cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród gości?

Lista miejsc, którym w czasie wycieczki po Malmö warto poświęcić swój czas, jest dość długa. Znajduje się na niej m.in. renesansowy zamek Malmöhus, którego historia sięga XV wieku. Zamek ten sprawdza się obecnie jako siedziba placówki muzealnej, której miłośnicy historii bardzo chętnie poświęcają swój czas. Z zamkiem sąsiaduje Dom Gubernatora, dziś wykorzystywany jako muzeum wojskowe. Dla tych, którzy chcą poznać współczesne oblicze miasta, nie lada gratką będzie Turning Torso. Ten skręcony wieżowiec jest nie tylko najwyższym budynkiem na terenie Szwecji, ale i jedną z najbardziej charakterystycznych budowli na terenie Malmö. Gmach ten powstał w 2005 roku, liczy sobie 54 piętra mieszkalne i może się pochwalić specjalną salą konferencyjną, przygotowaną z myślą o zwiedzających. To ciekawy obiekt, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Malmö to również piękne zabudowania w rejonie rynku, ciekawy port oraz słynny most nad Sundem, dzięki któremu szybko i sprawnie można się przedostać do Kopenhagi. Takie atrakcje sprawiają, że wycieczki po Malmö cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a czas spędzony na terenie miasta dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.