Kambodża – co zobaczyć w tym kraju?

Kambodża – kraj ten oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, bogatych w egzotyczne krajobrazy i starożytne zabytki, które przenoszą odwiedzających w minioną epokę.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Kambodży: Siem Reap

Jednym z pierwszych miejsc, do którego udają się turyści chcący poznać dziedzictwo Kambodży, jest miasto Siem Reap. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych i najczęściej odwiedzanych miast w kraju. Można tam zwiedzić niektóre z najsłynniejszych świątyń, w tym świątynię Wat Preh Prom Rath. Podczas wizyty w mieście można także kupić pamiątki na jednym z tradycyjnych targowisk. Najbardziej znanym i najpopularniejszym wśród turystów jest targ nocny. Tutaj, oprócz najlepszych cen, można znaleźć typowe dania kuchni krajowej. Dowiedz się więcej o typowej gastronomii w portalu www.glodni.pl Miasto można zwiedzać pieszo lub rowerem, spacerując po tętniących życiem ulicach. Dla miłośników życia nocnego Siem Reap oferuje także dzielnice pełne pubów i lokali z muzyką i przedstawieniami.

Angkor Wat

Świątynia ta jest częścią największego kompleksu świątynnego w Azji. Angkor Wat to jeden z siedmiu nowych cudów świata. Jest ona utrzymywana przez mnichów i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kambodży.

Świątynia zbudowana na trzech poziomach, posiada kilka pomieszczeń przeznaczonych do modlitwy, które są dostępne dla zwiedzających. Wiele osób wchodzi na szczyt, aby podziwiać widoki. Z tego miejsca można zobaczyć resztę kompleksu oraz naturalne krajobrazy Kambodży.

Tonle Sap, jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Kambodży

Jezioro Tonlé Sap jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Kambodży. Oferuje odwiedzającym wyjątkową możliwość poznania kultury pływających wiosek i obserwowania rodzimych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jest to jedno z największych słodkowodnych jezior w Azji. Znajduje się tu ponad 170 pływających wiosek, które mimo napływu turystów zachowują swoją kulturę i tradycje.

Dla miłośników ptaków jezioro Tonlé Sap oferuje możliwość podziwiania niektórych zagrożonych gatunków, które nadal żyją w tym rezerwacie. Aby zobaczyć jezioro w całej jego okazałości, zaleca się wizytę w porze deszczowej.

Wyspa Koh Rong

Ta rajska wyspa, do której można dotrzeć jedynie lokalnym promem, oferuje bezpośredni kontakt z dziką i naturalną stroną Kambodży. Niewielu turystów spaceruje po jej wspaniałych, dziewiczych plażach. Dla tych, którzy szukają sportu na łonie natury, jest tu kilka szlaków trekkingowych. Jeśli wolisz środowisko wodne, znajdziesz tu także miejsca do nurkowania i snorkelingu, gdzie możesz podziwiać piękno wód i dzikiej przyrody.